Ege & Akdeniz Turu 5 Gece 6 Gün

EGE & AKDENİZ TUR İZMİR – KUŞADASI – BODRUM – MARMARİS - FETHİYE 8 Temmuz (Kurban Bayramı Özel) Hareket Pegasus Hava Yolları İle 5 Gece 6 Gün

08.07.2022
Ara


EGE & AKDENİZ TUR

İZMİR – KUŞADASI – BODRUM – MARMARİS - FETHİYE

8 Temmuz (Kurban Bayramı Özel) Hareket

Pegasus Hava Yolları İle

5 Gece 6 Gün

1.GÜN: K.K.T.C-İZMİR

Uçak hareket saatinden iki saat önce Ercan Havalimanında bulunuyoruz. C-in ve pasaport işlemlerinin ardından yaklaşık bir buçuk saatlik uçuş sonrası İzmir’e varıyoruz. Bizi bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluşup Konak Meydanı’na gidiyoruz. İlk olarak şehrin simgesi haline gelen Saat Kulesi’ni görüyoruz. Fotoğraf molasının ardından Kemeraltı Çarşısında yürüyüş yapıyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının ardından otelden ayrılıyor ve vapur ile Karşıyaka’ya geçiyoruz. Vapurdan indikten sonra ilk olarak Hergele Meydanına ulaşıyoruz. Karşıyaka çarşısının içerisinden yapacağımız kısa bir yürüyüş ile Zübeyde Hanım’ın son zamanlarını geçirdiği Latife Hanım Köşkünü ziyaret ediyoruz. Köşkte Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan Balmumu heykelleri ve o döneme ait eşyaları görüyoruz. Daha sonra tekrar vapura binerek Konak İskelesine geçiyoruz. İskeleden aracımız ile buluşarak otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

 

2.GÜN: KUŞADASI

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası Selçuk’a hareket ediyoruz. İlk olarak Antik Dünya’nın en önemli şehirlerinde biri olan Efes Antik Kenti’ni geziyoruz. Daha sonra, Hıristiyanlar için haç merkezlerinden biri olan ve Meryem Ana’nın son dönemini geçirdiğine inanılan Kutsal Meryem Ana Evini ziyaret ediyoruz. Çarşıda serbest vakit ve alışveriş imkânı bulduktan sonra belirtilen saatte buluşup Kuşadası’na doğru hareket ediyoruz.  Kuşadası Liman ve çarşısında yapacağımız küçük gezinin ardından Bodrum’a hareket ediyoruz. Akşam otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyenlerle Bodrum barlar sokağı gezisi yapıyoruz.

 

3.GÜN: BODRUM / MARMARİS   

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sorası Milas üzerinden Bodrum’a doğru yola çıkıyoruz. Bodrum’da ilk olarak Dünya’nın en önemli Sualtı Müzesi’ni de barındıran Bodrum Kalesi’ni geziyoruz. Daha sonra Antik tiyatro ve antik dünyanın yedi harikasından biri olan Mausolium mezar anıtının harabelerini de görerek Bodrum’dan ayrılıyoruz. Öğlen saatlerinde Akyaka’ya varıyoruz. Azmak Çayı üzerinde yapacağımız tekne turu sonrası öğle yemeğimizi alıyoruz. Gökova üzerinden Marmaris’e varmadan önce Aşıklar Yolunda yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra Marmaris’e varıyor ve şehir turu yapıyoruz. Marina çevresinde serbest zaman veriyoruz. Akşam saatlerinde Dalyan’daki otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 

4.GÜN: DALYAN / FETHİYE

Sabah kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. Dalyan’da alınacak tekne ile Köycegiz Gölü, Kral Mezarları, Sazlıklar, Kaunos Antik Kenti ve dünyaca ünlü Caretta Caretta’ların üreme yerlerinden biri olan İztuzu Sahili’nin geziyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından Fethiye’ye doğru yola çıkıyoruz. Fethiye’de şehir merkezinde Telmessos antik tiyatrosu ve Paspatur çarşısını gezip kordonda yapacağımız yürüyüşün ardından Fethiye’deki otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.

 

5. GÜN: FETHİYE

Sabah kahvaltıdan sonra hareket ediyor ve Eşen Ovası’na doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak, Saklıkent’e varıyoruz. Saklıkent Vadisi içerisinde, kayalardan fışkıran kaynak suları içinde güzel bir yürüyüş yaptıktan sonra, kaynağın üzerine kurulmuş sedirlerde yorgunluk kahvelerimizi içiyoruz. Daha sonra Ölüdeniz’e gidiyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Serbest zaman da dileyen misafirlerimiz, yamaç paraşütü, rafting, atv vb. ekstra aktivitelere katılabilirler. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

 

6. GÜN: İZMİR -.K.K.T.C

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Yatağan, Aydın üzerinden Meyve şarapları ve tarihi evleri ile ünlü Şirince Köyü’nü ziyaret ediyoruz ardından İzmir’e varıyor ve serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte hareket ederek İzmir Havalimanına geçiyoruz. C-in işlemlerinin ardından yaklaşık bir saatlik uçuş sonrası Kıbrıs’a varıyoruz.

 

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş Tarihi

Sefer No

Uçuş Saati

Gidiş Parkuru

Dönüş Parkuru

Dönüş Tarihi

Sefer No

Uçuş Saati

08.07.2022

PC1861

07:55

Lefkoşa - İzmir

İzmir - Lefkoşa

13.07.2022

PC1862

19:55

 

FİYAT

HAREKET TARİHLERİ

2 KIŞILIK ODADA KIŞI BAŞI

İLAVE KIŞI

TEK KIŞILIK   ODA

BEBEK
0-1,99

02-06 YAŞ   ÇOCUK

07-12 YAŞ   ÇOCUK

8 TEMMUZ 2022

KURBAN BAYRAMI

6.099 TL

5799 TL

7399 TL

ÜCRETSİZ

3899 TL

4599 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Pegasus Havayolları İle Ercan – İzmir – Ercan Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Özel tur araçları ile seyahat
 • Araç içi ikramlar
 • 5 gece Yarım Pansiyon konaklama
 • 5 kahvaltı – 5 akşam yemeği
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle yemekleri,
 • Bütün Yemeklerde Alınan Alkollü ve Alkolsüz içecekler
 • Mini Bar kullanımları
 • Özel müzeler ve Kültür ve Turizm bakanlığına ait Müze- ören yeri giriş ücretleri
 • Ekstra Olarak belirtilen tüm turlar.
 • Tekne Turları

NOT

 

 • Programa Sadece 2 Doz Aşılarını Tamamlamış Misafirler Kabul Edilmektedir.
 • KKTC Hükümeti Tarafından Tam Kapanma Olması Halinde Tur Ücretinin Tamamı İade Edilir. Karantinalı Giriş Veya Alınacak Başka Bir Üst Kurul Kararı İptal Nedeni Olarak Gösterilemez.
 • Yolculuk Öncesi Covid-19 Pozitif Çıkması Veya Temaslı Olunması Halinde Tur İadesi Yapılmaz. Ancak İsim Değişikliği Yapılır.(Tura Kayıtlı Pozitif Veya Temaslı Çıkan Misafirimiz ,Kendi Yerine Başka Birini Kayıt Edebilir)
 • KKTC’Ye Dönüşte Üst Kurul Kararları Geçerlidir. Programdan 1 Hafta Önce Misafirlere Son Kararlar Bilgi Olarak İletilir.
 • Tur Rehberi Gerekli Durumlarda Programda Değişiklik Yapabilirler.
 • Otellerdeki Mücbir Sebep Nedeniyle Oluşabilecek Değişikliklerde, Aynı Standartlarda Oteller Tahsis Edilir.
 • Araçlarda Sadece Soğuk İçecek İkramı Yapılır. Yeni Güvenlik Kuralları Gereği Sıcak İçecekler Verilememektedir.
 • Tura Kayıt Olan Tüm Misafirlerimiz Bu Şartları Kabul Etmiş Sayılır.
 • Bu Fiyatlardan Sınırlı Sayıda Kontenjan Bulunmaktadır.
 • Fiyatlarımız Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.

 

 

Cyprus Xp Travel
WhatsApp Destek