Ege'nin Saklı Köyleri Turu 5 Gece 6 Gün

İZMİR-EFES-SELÇUK-ŞİRİNCE-ALAÇATI-SEFERİHİSAR-SIĞAÇIK-ÇEŞME-TİRE-BİLGİ-MANİSA 8 Temmuz (Kurban Bayramı Özel) Hareket Pegasus Hava Yolları İle 5 Gece 6 Gün

08.07.2022
Ara


EGE’NİN SAKLI KÖYLERİ TURU

İZMİR-EFES-SELÇUK-ŞİRİNCE-ALAÇATI-SEFERİHİSAR-SIĞAÇIK-ÇEŞME-TİRE-BİLGİ-MANİSA

8 Temmuz (Kurban Bayramı Özel) Hareket

Pegasus Hava Yolları İle

5 Gece 6 Gün

1.GÜN: K.K.T.C-İZMİR- ESKİ FOÇA 

Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşma Kahvaltı ve toplantı sonrası Foça’ya hareket. Foça tarihi evleri, limanı ve balık restoranlarıyla ünlü Eski Foça'da yapacağımız keyifli bir yürüyüş ve serbest zaman sonrası Karşıyaka’dan bineceğimiz vapur ile İzmir Körfezi seyredilerek Konak İskelesi’ne varış. İlk olarak Mithat Paşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa Caddesi arasında kalan bölgede kolay ulaşımı sağlamak amacıyla 1907 yılında Musevi iş adamı Nesim Levi tarafından yaptırılan Tarihi Asansör görülerek Konak Meydanı ve Saat Kulesi’nin fotoğraflanması ardından Otele hareket. Akşam yemeği ve, geceleme.

 

2.GÜN: ÇEŞME- ALAÇATI – SEFERİHİSAR- SIĞACIK –TEOS ANTİK KENTİ

Kahvaltı sonrası Çeşme’ye hareket. Çeşme Kalesi’nin görülmesi ve çarşıda verilecek serbest zaman ardından Antik çağda adı "Agrilia" olan Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Arnavut Kaldırımlı dar sokakları ve evleriyle Alaçatı merkezde yürüyüş ve serbest zaman sonrası Sığacık’a hareket ediyoruz. Sığacık Limanı’nda fotoğraf çekimi ve serbest zaman sonrası Sığacık Kalesi ve Teos Antik Kenti görülerek Seferihisar’a hareket ediyoruz. Seferihisar merkezinde verilecek serbest zaman ardından İzmir’e hareket ediyoruz. Otelde dinlenme, akşam yemek ve geceleme.

 

3.GÜN: SELÇUK–ŞİRİNCE-MERYEMANA KİLİSESİ-EFES ANTİK KENTİ–İZMİR   

Sabah kahvaltımızı otelimizde yapıp, Selçuk’a hareket ediyoruz. Bugün ilk durağımız Çetin Çiftliği Maket köyü. Çetin ailesi çocukluk anılarının silinmemesi için köy hayatına dair en ufak detayları bile düşünerek hazırlamışlar bu maket köyü. Maket köyü gezdikten sonra İzmir’in en şirin köyü Şirince’ye geçiyoruz. Sevan Nişanyan ile hayat bulan ve turizme kazandırılan bu şirin köy, Türkiye’nin belki de en entelektüel köyü. Aziz Nesin’in oğlu Ali Nesin tarafından kurulan matematik köyü, yanı başına açılan kardeşi felsefe köyü ve sanat köyü ile, birbirinden güzel eski evleri, taş sokakları, Rumlardan kalma kiliseleri ve tadına doyulmaz aromalı şarapları ile bir başka güzel Şirince. Sokaklarında dolaşıp, şarap tadımı yapıp, meşhur yemeklerinin tadına baktıktan sonra peygamberin annesi Meryem’in yaşamının son dönemlerini geçirdiğine ve burada vefat ettiğine inanılan kutsal Meryemana Kilisesi’ni geziyoruz. Ardından Dünya’nın en önemli antik kentlerinden biri olan Efes Antik Kenti’ne geçiyoruz. Antik kentte dolaşırken, Arcadiane caddesinde yürüyüp, antik tiyatronun sıralarında oturuyor, Kuretler caddesinden zengin evlerine bakıyor, Efes’in sembolü Celcius kütüphanesi ve daha birçok mimari şaheseri fotoğraflıyoruz. Öğleden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.GÜN: İZMİR-TİRE-BİRGİ

Kahvaltı sonrası Türkiye’ nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ye doğru yola çıkıyoruz. Doğa harikası yemyeşil ağaçları, şelaleli havuzu, eşsiz güzelliği ile sanki cennetten bir köşe olan Dere Kahve’de mola verdikten sonra Tire’nin sokaklarında yürüyüşe başlıyoruz. Kendine özgü sokak çeşmelerini, camilerini, hamamlarını görüyor, Tire Çarşısı’nın o eski günleri çağrıştıran havasını kokluyor, halen yaşatılan el sanatlarına (urgancılık, nalıncılık, yorgancılık, hasırcılık, saraciye, keçeceilik, dokumacılık) tanıklık ediyor, zanaatkarları eserlerini üretirken fotoğraflama şansı yakalıyoruz. Ardından Tire’nin İspanya’dan gelen kültürü Karambol Oyunu ’nu tanımak için Alay Park’ına gidiyor, sahayı görüyor ve sonrasında Tire ve çevresinin kültürel ve tarihi zenginliklerinin sergilendiği Tire Arkeoloji Müzesi ziyaret ediyoruz. Keyif ve kültürü birada yaşadığımız Tire’ye veda ediyor ve Ödemiş’e gidiyoruz.  Öğle yemeğinde ünlü köftesinin de tadına bakma fırsatı buluyor ve Ödemiş Pazarı için serbest zaman kullanıyoruz. Aydınoğulları Beyliği’ne başkentlik yapmış Birgi bir sonraki ziyaret noktamız oluyor. Ümmü Sultan Türbesi, Gazi Umur Bey Heykeli ve Birgi Evleri’ni görerek, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii’ni ve Çakırağa Konağı’nı geziyoruz. Ardından Gölcük için hareket ediyoruz. A Tepesi’nde alacağımız kısa bir fotoğraf molasından sonra göle iniyor ve serbest zaman kullanıyoruz. Daha sonra yolumuzu Tmolos (Bozdağ) Köyü’nü görüyor ve son olarak Kırkoluklar’da vereceğimiz kısa molanın ardından Salihli üzerinden İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme.

 

5. GÜN: İZMİR-MANİSA-SPİL DAĞI-NAZAR KÖY-ÇİNİLİKÖY

Sabah kahvaltı sonrası Nazarköy’e hareket. Nazarköy’de hünerli ustaların elindeki camın nazar boncuğuna doğru yolculuğunu izliyor ve hikayesini dinliyoruz. Ardından Boncuk Köy’den ayrılıyor bu kez Çiniliköy’e gidiyoruz. Bizleri eserleriyle büyüleyecek, Sn.Ümran BARADAN ’ın gelecek nesillere taşınması için kurduğu; kendisinin ve 49 ülkeden tanınmış sanatçıların seramik, heykel, resim ve çini çalışmalarından oluşan bine yakın eserin bulunduğu müzeyi ziyaret ediyoruz. Ardından Kazak Vadisi (Kımız At Çiftliği)’ne geçiyor, Ata evimiz otağ’da oturup, yaşam öykülerini dinliyor hayat şartlarını daha yakından tanıyoruz. Dileyen konuklarımızın ata binmesi için alacağımız serbest zamanın ardından vadiden ayrılıyor bu kez de Ulu Önder Atatürk’ün konakladığı ancak şu anda Askerlik Şubesi olarak hizmet veren evin odasını ziyaret ediyoruz. Hemen ardından hazin bir aşk hikayesine sahne olan Laskarisler Sarayı’nın kalıntılarını panoramik olarak görüyor ve hikayesini dinliyor Sütçüler üzerinden Spil’e çıkmaya başlıyoruz. Piknik alanında alacağımız serbest zaman sonrası Manisa Ovası’nın güzel görüntüleri eşliğinde Şehzadeler Kenti Manisa’ya gidiyoruz. Manisa Kalesi’nin kalıntıları, Mevlevihane ve Ağlayan Kaya(Niobe) yi görerek; Manisa’da Saruhan Park’a gidiyor kahve molası veriyoruz. Hemen sonrasında Saruhanoğullar’nın kurucusu Saruhan Bey’in Türbesi’ni görüyor ve Manisa’nın o muhteşem eserlerini gezmeye başlıyoruz. Muradiye, Sultan Camilerini ve Hafsa Sultan Şifahanesi Tıp Tarihi Müzesi’ni gezdikten sonra otobüsümüzdeki yerimizi alıyor ve İzmir’e doğru yola çıkıyoruz otele varış.Akşam yemeği ve geceleme.

 

6. GÜN: İZMİR KEMERALTI ALIŞVERİŞ-OPTIMUM AVM-.K.K.T.C

Kahvaltı sonrası Tarihi Kemer altı Çarşısına hareket. Kemer altında serbest zaman ve alışveriş imkânı belirtilen saatte buluşma Optımum AVM’ye hareket. Belirtilen saate kadar alışveriş imkanı ve serbest zaman uçak saatine göre İzmir Adnan Menderes Havalimanına hareket. Gerekli bilet ve bagaj işlemleri ardından K.K.T.C Ercan Havalimanına uçuş ve gezimizin sonu.

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş Tarihi

Sefer No

Uçuş Saati

Gidiş Parkuru

Dönüş Parkuru

Dönüş Tarihi

Sefer No

Uçuş Saati

08.07.2022

PC1861

07:55

Lefkoşa - İzmir

İzmir - Lefkoşa

13.07.2022

PC1862

19:55

 

FİYAT

HAREKET TARİHLERİ

2 KIŞILIK ODADA KIŞI BAŞI

İLAVE KIŞI

TEK KIŞILIK   ODA

BEBEK
0-1,99

02-06 YAŞ   ÇOCUK

07-12 YAŞ   ÇOCUK

8 TEMMUZ 2022

KURBAN BAYRAMI ÖZEL

5799 TL

5299 TL

6799 TL

ÜCRETSİZ

3899 TL

4599 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Pegasus Havayolları İle Ercan – İzmir – Ercan Gidiş Dönüş Uçak Bileti
 • Özel tur araçları ile seyahat
 • Araç içi ikramlar
 • 5 gece Yarım Pansiyon konaklama
 • 5 kahvaltı – 5 akşam yemeği
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle yemekleri,
 • Bütün Yemeklerde Alınan Alkollü ve Alkolsüz içecekler
 • Mini Bar kullanımları
 • Özel müzeler ve Kültür ve Turizm bakanlığına ait Müze- ören yeri giriş ücretleri
 • Ekstra Olarak belirtilen tüm turlar.

NOT

 

 • Programa Sadece 2 Doz Aşılarını Tamamlamış Misafirler Kabul Edilmektedir.
 • KKTC Hükümeti Tarafından Tam Kapanma Olması Halinde Tur Ücretinin Tamamı İade Edilir. Karantinalı Giriş Veya Alınacak Başka Bir Üst Kurul Kararı İptal Nedeni Olarak Gösterilemez.
 • Yolculuk Öncesi Covid-19 Pozitif Çıkması Veya Temaslı Olunması Halinde Tur İadesi Yapılmaz. Ancak İsim Değişikliği Yapılır.(Tura Kayıtlı Pozitif Veya Temaslı Çıkan Misafirimiz ,Kendi Yerine Başka Birini Kayıt Edebilir)
 • KKTC’Ye Dönüşte Üst Kurul Kararları Geçerlidir. Programdan 1 Hafta Önce Misafirlere Son Kararlar Bilgi Olarak İletilir.
 • Tur Rehberi Gerekli Durumlarda Programda Değişiklik Yapabilirler.
 • Otellerdeki Mücbir Sebep Nedeniyle Oluşabilecek Değişikliklerde, Aynı Standartlarda Oteller Tahsis Edilir.
 • Araçlarda Sadece Soğuk İçecek İkramı Yapılır. Yeni Güvenlik Kuralları Gereği Sıcak İçecekler Verilememektedir.
 • Tura Kayıt Olan Tüm Misafirlerimiz Bu Şartları Kabul Etmiş Sayılır.
 • Bu Fiyatlardan Sınırlı Sayıda Kontenjan Bulunmaktadır.
 • Fiyatlarımız Kademeli Olarak Artış Göstermektedir.

 

 

Cyprus Xp
 WhatsApp