Akdeniz’in İncisi Kıbrıs Turu - İzmir Hareket - 3 Gece 4 Gün

Ara


1. Gün : İzmir – Lefkoşa - Girne

Belirtilen saatlerde, İzmir havalimanında, İzmir-Ercan seferini gerçekleştirecek olan Pegasus HY uçağı için buluşuyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından, Ercan Havalimanında bizi bekleyen servis aracımız ile buluşuyoruz. Odaların müsait olması durumunda resepsiyondan anahtarlarımızı alıp, yarın başlayacağımız turumuz için gün boyu dinleniyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelin aktivitelerinden faydalanabilir ve ya Girne Limanında gezintiye çıkabilirler.

2. Gün : Beşparmak – Girne Turu

Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. Orada 12.yy.da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından, Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi ziyaret edip, 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı açık hava Müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, barış ve özgürlük anıtını panoramik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını arkeoloji müzesini ve dünyadaki şuana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci gemi batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne limanının kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra Girne şehrinde serbest zaman verilecektir. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Girne limanında kahvesini yudumlayabilir, Kıbrıs Evi olarak adlandırılan restoran da Kıbrıs mutfağına özgü yemeklerin tadına bakabilir, dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yapabilir. Daha sonra otobüste buluşup otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz otelde alınacak akşam yemeğinden sonra otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan barlarında ilerleyen vakitlere kadar eğlenebilirsiniz. ( Ekstra: 80 TL )

3. Gün : Lefkoşa – Magosa

Sabah kahvaltısının ardından, otelden hareket ederek Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa –Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un sarayının panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan boğaz şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşa’ya geçiyoruz. Lefkoşa’da Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev; barbarlık müzesini ziyaretin etmemizin ardından da adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne kapısını gördükten sonra da Gazimağusa’ya doğru harekete geçiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Magosa surlar içinde kahvesini yudumlayabilir, Temel Reis olarak adlandırılan restoran da Kıbrıs ve Türk mutfağına özgü yemeklerin tadına bakabilir, Petek Pastanesi olarak adlandırılan yerde Kıbrıs’a özgü tatlıların tadına bakabilir, dileyenler de Magosa surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir. Serbest zamanın bitişinden sonra Lala Mustafa Paşa Camiyi, Venedik sarayı kalıntılarını , ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in zindanını, hayalet şehir olarak günümüze kadar gelen kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra, adada ilk kez Hıristiyanlığı yaymaya çalışan St.Barnabasa hitaben inşa edilen bugünkü St Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip,Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz, otelde alınacak akşam yemeğinden sonra Casino’da şans denemek, vakit geçirmek isteyenler yanı sıra otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan barlarında ilerleyen vakitlere kadar eğlenebilirsiniz. (Ekstra: 80 TL)

4. Gün : Ercan - İzmir

Sabah kahvaltımızın ardından, 12:00’da otelimizden ayrılıyoruz. Ercan Havalimanına giderken yol üzerinde olan Kıbrıs’ın ilk AVM platformuna ziyaret gerçekleştirebiliriz. Dileyen misafirlerimiz, buradan da alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Alışveriş molamızın ardından Ercan havalimanına gelerek belirtilen yerel saat Ercan-İzmir uçuşu ile İzmir’ya dönüyoruz. İzmir Havalimanına vardığımızda, Akdeniz’in incisi Kuzey Kıbrıs coğrafyasını bizlerle tanıyan siz kültür sever konuklarımızla bir başka gezimizde tekrar görüşebilmek umuduyla vedalaşıyoruz.

Önemli Bilgilendirme

Rehberimiz; yol, hava ve ya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı tesisler ile değiştirilebilir.

 

Paket Fiyatı ile ilgili Önemli Bilgiler

 • Münferit satışlarda Class Farkından doğabilecek fiyat farkları misafirden tahsil edilmesi gerekir.
 • Uçak geliş ve dönüş saatleri havayoluna bağlı olarak yakın saatlerde değişiklik gösterebilmektedir.
 • Otellerdeki doluluk durumuna göre, emsal tesisler olmak koşulu ile değişiklik olabilmektedir.
İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak
04.03.2019
Park Palace Hotel vb.
1,299.00 TRY
1,499.00 TRY
1,299.00 TRY

 • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Ercan-Girne-Ercan Gidiş Dönüş Transferler,
 • Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri,

 • Programda belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • Geziler esnasındaki Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti,
 • Tüm öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan alkollü – alkolsüz tüm içecekler,
 • Tüm kişisel harcamalar,
 • Pasaport ile çıkış yapacak olanların Pasaport Harç Pulu ( 15 TL ) misafire aittir. Sürücü belgesi ile alana giden misafir kesinlikle uçuş yapamaz.