St. Petersburg Turu // Yılbaşı Özel - 30 Aralık Hareket

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile 30 Aralık 2019 Hareket… 4 Gece TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!***

Ara


 

YILBAŞI DÖNEMİ

 ST. PETERSBURG

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

30 Aralık 2019 Hareket… 4 Gece

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!***

 

30 Aralık 2019 İSTANBUL –  ST. PETERSBURG   

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 08.30’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:45’de St. Petersburg`a hareket. Yerel saat ile 15:10’de St. Petersburg`a varış ve özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Çarlık Rusyası’nın başkenti, Bolşevik iktidarının Leningrad’ı, saraylarla, kanallarla ve köprülerle süslü St.Petersburg şehir turu için hareket ediyoruz. Petersburg’un Champs Elysees’si Nevsky Prospect, Kışlık Sarayın yer aldığı ve 1905 yılında ilk Rus devriminin başladığı Saray Meydanı ve burada yer alan dünyanın en büyük sanat kolleksiyonuna sahip olan Hermitage Müzesi, devrimin sembolu Aurora Kruvazörü, Eski Liman fenerleri, Peter and Paul Fortress Katedrali panoramik olarak görüyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

31 Aralık 2019 ST.  PETERSBURG ** MUTLU YILLAR **

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Petergoff Sarayı turuna katılabilirler (55 Euro). Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saray, Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Hussky kizak turuna katilabilirler (45 Euro). Bu turumuzda, huskyler ile kizak yaparken ayni zamanda onlarla forograf cekilme sansini da yakalayacagiz. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz  Aksam yemekli Yılbaşı Özel Programa katilabilirler. (150 Euro)

 

01 Ocak 2020 ST. PETERSBURG

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ile öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı turu. (55 Euro). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Sonrasında arzu eden msafirlerimiz ile ekstra  olarak düzenlenecek olan Buzda Balık (ICE Fishing) turu. (45 Euro). Bu turumuzda yakalanan baliklari BBQ pişirme sansimiz olacaktır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman.

            

02 Ocak 2020 ST. PETERSBURG – İSTANBUL

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitage Sarayı ve Müzesi turuna katılabilirler (45 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Tur bitimi serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz Peter&Poul kalesi turuna katılabilirler (35 eur). Peter&Poul Kalesi turunda, Rus Imparatorlari mezarlarinin bulunduğu Peter&Poul katedrali, Dostoyevski`nin de hapis yattagi hapishane baslica göreceklerimiz arasindadir, ayni zamanda tavsan adasi olarak bilinen ada gezimizi bitirdikten sonra otelimize transfer ve serbest zaman.

 

03 Ocak 2020 ST. PETERSBURG – İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve chek out işlemlerinin ardından havaalanina transfer. Rehberinizin bildireceği saatte özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuş ile saat 16:05’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile saat 19:45’te varış ve turumuzun sonu.

 

 

4* Park inn Pulkovskaya Hotel vb.

(Şehir İçi)

 

Avantajlı ekstra geziler Paketi : 245 Euro yerine indirimli 200 Euro !!!

(Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir)

Petergof saray turu Puskin (55 Euro) + Husky Kızak turu (45 Euro)

Pushkin Kasabası & Ekaterina Sarayı & Kazan Katedrali (55 Euro) + Buzda Balık Turu (45 Euro)

Hermitage Sarayı ve Müzesi (45 Euro)

*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-St. Petersburg-İstanbul arası ikram dahil ekonomi sınıf uçak biletleri,
 • Havalimanı vergileri,
 • Belirtilen kategori otellerde toplam 4 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
 • Havaalanı / otel / havaalanı transferler,
 • St. Petersburg panoramik şehir turu
 • Cyprus Xp Travel profesyonel Türkçe yerel rehberlik hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri,
 • İsteğe bağlı çevre gezilerindeki öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler,
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro).
 • Müze ve ören yerleri girişleri

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Cyprus Xp Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tacyprusrafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

*** Cyprus Xp Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Cyprus Xp Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Cyprus Xp Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Cyprus Xp Travel, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

ÖDEME ŞEKLİ

ÖDEME TARİHİ

TUTAR

PEŞİN

 

 

TAKSİTLİ (NAKİT)

 

 

 

ÖDEME TARİHİ

TUTAR

1 .TAKSİT

 

 

2.TAKSİT

 

 

3. TAKSİT

 

 

4. TAKSİT

 

 

5.TAKSİT

 

 

 

 

 

SEYAHAT DANIŞMANI

 

Tura katılacak misafirler adına

 

İSİM - SOYAD

İSİM - SOYAD

 

İMZA

İMZA