Güney Afrika Turu // THY İle İstanbul Havalimanı Hareket

CAPE TOWN (4) & JOHANNESBURG (3) Türk Hava Yolları Tarifeli Direk Seferi ile *** VİZESİZ ***

15.02.2020
Ara


GÜNEY AFRİKA

CAPE TOWN (4) & JOHANNESBURG (3)

Türk Hava Yolları Tarifeli Direk Seferi ile

 *** VİZESİZ ***

*** Sabah Gidiş / Akşam Dönüş ***

15 Şubat & 07 Mart 2020 Hareket…7 Gece

 

01/02.Gün     İSTANBUL-CAPE TOWN
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarında saat 23.30’de buluşma. (Uçuş tarihinden 1 gün önceki akşam) Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından, Türk Hava Yollarına ait TK 44 sefer sayılı uçak ile saat 02.25’te Cape Town’a hareket. Geceleme rahat ve konforlu uçağımızda.

 

02.Gün               CAPE TOWN   
Yerel saat ile 12.35’de Cape Town Uluslararası Hava Limanına varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel otobüsümüzle otelimize transfer. Oda anahtarlarının dağıtılmasının ardından rehberinizin bildireceği saatte panoramik Cape Town şehir turumuz için hareket. Afrika’nın en güneyinde bulunan Cape Town, özgürlük mücadelerine konu olmuş tarihi bir şehir olmasının yanı sıra, doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir kenttir. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli,  Adderly Caddesi, iyi dilekler şatosu ve Bo-Kaap blgesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

03.Gün               CAPE TOWN

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Ümit Burnu Gezisi’’ (125 Euro). Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varacağız. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecekir. UNESCO Dünya Mirası listesindeki en zengin flora alanlarından biri olan Cape Floral bölgesinin bir parçası olan Ümit Burnu gezimizde, 250 kuş türünün yanı sıra Afrika geyiği, Cape zebrası, çeşitli sürüngenler ve Babun kabilelerini görme imkanı bulacağız. Ardınan Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Tur sonrası otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

04.Gün               CAPE TOWN

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Masa Dağı & Stellenbosch & Franschhoek‘’ turu. (120 Euro). 360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resme imkânı buluyoruz. Ardından Güney Afrika’nın en eski ikinci kasabası olan Stellenbosch’da Güney Afrika’nın en güzel şaraplarının yapıldığı çiftliği geziyoruz. Daha sonra şehir Stellenbosch üniversitesini görüyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra şehrin butik ve tarihi dükkânlarında alış veriş için serbest zaman bulacağız. Ardından Spier Çiftliği; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını göreceğiz. Bir sonraki durağımız 17. yy'da Fransızlar tarafından kurulmuş Franschoek Kasabası.  Bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu yerlerden biri olup, günümüzde turistlerin en uğrak yerlerinden biri olmuştur. Tur sonrası otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

05.Gün            CAPE TOWN

Kahvaltının ardından serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Robben Adası’’ turu. (75 Euro) Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adası’na gidiyoruz. Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapishaneyi ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

06.Gün            CAPE TOWN - JOHANNESBURG

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Cape Town havalimanına transfer. Yerel hava yolları ile Johannesburg’a uçuş. Yaklaşık 2 saatlik uçuştan sonra Johannesburg’a varış. Özel otobüsümüz ile Johannesburg otelimize transfer.

Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra 1 Gece 4* Otelde Yarım Pansiyon konaklamalı olarak düzenlenecek ‘’Pilanesberg National Park Safari’’ turu. (175 Euro)

NOT: Bu turumuza katılmak isteyen misafirlerimizin rezervasyon esnasında acentelerine ilave ücret ödeyerek bilgi vermeleri gerekmektedir.

 

Pilanesberg National Park’a doğru gideceğimiz yolumuzun üzerinde Sun City panoramik şehir turumuzu yapacağız. Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısında yer alan bu şehir Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Çöldeki Cennet diyebileceğimiz Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle, Casino’lar ve Golf alanlarıyla bir çok tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış otelleriyle, yem yeşil çayırlar, ağaçlar, göletler ile oluşturulmuş bu doğal park içerisinde Babunlar, sincaplar ve rengarenk papağanlar ile ‘’Lost City’’ kaybolmuş bu büyülü şehrin güzel manzaralarını resmetme imkanı bulacağız. Pilanesberg National Park’a varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

07.Gün            PİLANESBERG NATIONAL PARK – JOHANNESBURG

Bugün Johannesburg’da kalan misafirlerimiz için tam gün serbest zaman. Pilanesberg National Park Safari turumuzu alan misafirlerimiz için; Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Safari turumuz için hareket. Safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan en tehlikeli av hayvanlarını; aslan, leopar, fil, buffalo ve hippoları, ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı bulacağız. Tur sonrası Johannesburg’a dönüş ve şehir turu için hareket. Panoramik şehir turunda Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu esnasında Afrika Pazarını da dolaşma ve alışveriş yapma imkânı bulacağız. Tur sonrası otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

08.Gün                JOHANNESBURG

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Aslan Parkı & Pretoria‘’ turu. (95 Euro). Aslanlardan vahşi köpeklere, çıtalardan, zürafalara, vahşi hayvanları yakından görme, bebek aslanları sevme ve zürafaları besleme imkânı bulacağımız bu muhteşem park Güney Afrika maceramızın en keyifli duraklarından biri olacak. Ardından Güney Afrika’nın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria şehrine geziyoruz. Güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek, Hollandalı öncülerin hikâyesini dinleyeceğimiz Voortrekker Anıtı gezilecektir. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkânı bulacağız. Tur sonrası otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

09.Gün            JOHANNESBURG - İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve rehberinizin bildireceği transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Lesedi Afrika Köyü Gezisi‘’ turu. (80 Euro). Turumuzda Afrika Kabile Şovunu izleyecek ve Güney Afrika’da yaşayan kabilelerin yaşam tarzlarını, danslarını, gelenek-göreneklerini yakından görme ve kültürel yemeklerini tatma fırsatı bulacağız. Turumuz sonrasında havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yollarının TK 43 sefer sayılı uçağı ile 19.15’de İstanbul’a hareket. Geceleme rahat ve konforlu uçağımızda.

 

10.Gün            İSTANBUL

Sabah yerel saatle 06.05’de İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

 

*** Öğle Yemekli Ümit Burnu Gezisi (125 Euro) + Öğle Yemekli Masa Dağı & Stellenbosch & Franschhoek ( 120 Euro) + Robben Adası (75 Euro) + Yarım Pansiyon Konaklamalı Pilanesberg National Park Safari (175 Euro)

Aslan Parkı & Pretoria (95 Euro) + Lesedi Afrika Köyü Gezisi (80 Euro) ***

Avantajlı ekstra geziler: 670 euro yerine, 590 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

 

Notlar;

Ekstra Safari 1 Gece – 2 Gün Pilanesberg - 4* Otelimizde Yarım Pansiyon konaklama içermektedir.

Yüksek olasılıklı olarak Safari de Big Five’ı görme imkânınız vardır. (Arslan & Leopar & Fil & Buffalo & Gergedan)

Masa dağı teleferik çıkışı ülkenin iklimsel hava şartlarına bağlı olarak yapılacaktır.

 

 

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:                                            

Türk Hava Yolları tarifeli direk seferi ile İstanbul – Cape Town / Johannesburg – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti,

Cape Town - Johannesburg arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti, (15 KG bagaj hakkı ile)

Cape Town (4) & Johannesburg (3) gece oda kahvaltı konaklama, (NOT: Ekstra Pilanesberg National Park Safari turumuza katılan misafirlerimiz Cape Town (4) Pilanesberg (1) Johannesburg (2) gece olarak konaklayacaktır.)

Cape Town ve Johannesburg’da panoramik şehir turları

Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri,

Alan/otel/alan transferleri,

Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

Tüm havalimanı vergileri

— TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:                                            

Seyahat sigortası (25 Euro) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 50 Euro’dur.)

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Programda belirtilen ekstra turlar

Yurtdışı çıkış harcı bedeli

 

ÖNEMLİ NOTLAR

***Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Cyprus Xp Travel sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Cyprus Xp Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

 

VİZE

***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Cyprus Xp Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge (İngilizce) sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Cyprus Xp Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Cyprus Xp Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

 

 

ÖDEME ŞEKLİ

ÖDEME TARİHİ

TUTAR

PEŞİN

 

 

TAKSİTLİ (NAKİT)

 

 

 

ÖDEME TARİHİ

TUTAR

1 .TAKSİT

 

 

2.TAKSİT

 

 

3. TAKSİT

 

 

4. TAKSİT

 

 

5.TAKSİT

 

 

 

 

 

SEYAHAT DANIŞMANI

 

Tura katılacak misafirler adına

 

İSİM - SOYAD

İSİM - SOYAD

 

İMZA

İMZA

 

 

 

 

                                                                                                                                          

Double Per Person Single Room Extra Bed
15.02.2020 / 24.02.2020
3* Oteller
1,249.00EUR
1,599.00EUR
1,249.00EUR
07.03.2020 / 16.03.2020
3* Oteller
1,149.00EUR
1,499.00EUR
1,149.00EUR