5-8 EYLUL 2020 BURSA TURU

05.09.2020
Ara


5-8 EYLUL 2020 BURSA TURU

Uçak Detayı

AnadoluJet  TK7627 Ercan – İstanbul Sabiha Gökçen 05:45

AnadoluJet  TK7624 İstanbul Sabiha Gökçen - Ercan 23:10

 

 

 

1.Gün :KIBRIS İSTANBUL - BURSA

Sabah Ercan Havalimanında buluşma sonrasında bilet ve bagaj işlemlerinin ardındanİstanbul’a hareket. Yaklaşık bir saat otuz dakikalık yolculuğun ardından Sabiha Gökçen Havalimanına iniyoruz. Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek İznik ,Yalova, Orhangazi’den Mudanya ya doğru devam ediyoruz. Uludağ eteklerine kurulmuş 5 Kızık köyünden biri olan Cumalıkızık Köyü’ ne gidiyoruz. Osmanlı geleneklerini ve ev yaşamını günümüzde de sürdüren bu köy çok sayıda dizi ve sinema filmine de ev sahipliği yapmıştır. Köyde Arnavut taş kaldırımlı sokaklarda dolasıyoruz. Verilen serbest zamanda köy kahvesinde yudumlayacağımız çaylarımızın ardından tarhana, erişte, ceviz reçeli gibi köye özgü alışverişlerimizi yaptıktan sonra öğle yemeğimizi meşhur Bursa İskender’inden yiyerek değerlendireceğiz. Yemek sonrası Edirne alınana kadar Osmanlı devletine başkentlik yapmış ve ilk Osmanlı parasının bastırıldığı Bursa’yı gezmeye başlıyoruz. İsmini Bitinya Kralı Prusias’tan alan şehirde ilk durağımız Osman Bey ve Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu Tophane tepesi olacak. Bursa manzarasına hakim bu tepede fotoğraflarımızı çektikten sonra, Yıldırım Beyazid tarafından yaptırılan Türk Tarihinin en büyük kapalı cemaat camisi konumundaki Ulu Camiyi ziyaret edeceğiz. Hacivat ve Karagöz’ünde yapımında çalışırken işleri aksattıkları gerekçesiyle idama mahkûm edildikleri anlatılan Ulu Caminin içerisindeki şadırvanı, minberi ve mihrabı ilgimizi çekecek. Ulu Camiden hareketle hemen yanındaki Kapalı Çarşı ve meşhur Koza Han’da alışveriş için mola vereceğiz. Mola sonrası son durağımız Çelebi Mehmet döneminde yapımına başlanmış ve kendisinin de türbesinin bulunduğu Yeşil Külliyesinden ayakta kalan Camii ve Türbe olacak. Ardından otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün : BURSA ULUDAĞ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, (HAVA VE YOL DURUMUNA BAĞLI OLARAK) Uludağ’a hareket ediyoruz. Antik dönemdeki ismi Olympos olan 2543 m yükseklikteki Uludağ’dan hava durumuna bağlı olarak Bursa ve Gemlik fotoğrafları çekmek mümkün. Dağda vereceğimiz serbest molamızda serbest zaman geçirebilirler. Dinlence, yürüme, eğlence kısacası tercih sizin… Güzel bir günün ardından otele dönüş ve konaklama.

 

3.Gün : BURSA - İSTANBUL-KIBRIS

Otel de alacağımız kahvaltı sonrası Otelimizden ayrılıyoruz ve Mudanya’ya geçiyoruz. Roma, Bizans ve Osmanlı döneminin izlerini göreceğimiz Mudanya’da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinden biri olan, Türk Yunan ateşkes Antlaşması’nın imzalandığı ve belgelerinin sergilendiği Mudanya Mütakere Binası ve 8. Yüzyıl Bizans yapısı olan Kumyaka Kilisesini geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıp ve günümüzde tüm zenginliklerini koruyan Zeytin Bağı (Tirilye) kasabasını ziyaret ediyoruz. Trilye’de serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz dünyaca ünlü sızma yağını, salamura zeytini ve taş fırın ekmeği alabilirler. Triye gezimiz sonrası GölyazıKöyü’ne gidiyoruz. Doğa ile tarihin bulunduğu eşsiz bir güzellik sunan yarımada Gölyazı’nın, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında birlikte yapacağımız kısa bir yürüyüş sonrası, köy içinde kısa bir keşif ve fotoğraflarımız almamız amacı ile serbest zaman veriyoruz sonrasında turumuzu sonlandırıp otelimize geri donusyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

4.Gün : BURSA -ULUDAĞ

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, İstanbul’a doğru yola cıkıyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından alışveriş yapılabilmesi için ViaportAvm ye hareket ediyoruz. Buradaki alışveriş molamızın Ardından Sabiha Gökçen Havalimanı’na Hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Anadolujet Hava Yollarının Ercan’a hereket. Kıbrıs’a varış ve gezimizin sonu.

Double Per Person Single Room Extra Bed
05.09.2020 / 08.09.2020
()
5-8 EYLUL 2020 BURSA TURU
1,875.00TRY
2,175.00TRY
1,875.00TRY

Dâhil olan Hizmetler;

  • Gidiş-Dönüş uçak bileti
  • 3 gece yarım pansiyon onaklama            
  • Turizm donanımlı lüks araçlar ile ulaşım
  • Kokartlı profesyonel rehberlik hizmeti
  • Araç içi sıcak- soğuk ikramlar

Dâhil olmayan Hizmetler;

  • Öğle yemekleri
  • Yemeklerde alınacak içecekler
  • Müze ören yeri giriş ve minibüs ücretleri
  • Ekstra turlar

 

Tur için gerekenler;

 • Rahat yürüyüş ayakkabısı
 • Şapka ve güneş gözlüğü
 • Yağmurluk veya şemsiye